Öznur Dış Cephe Temizliği 0530 746 82 66 - 0542 260 86 02
ESKİŞEHİR DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR CAM TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR MERDİVEN TEMİZLİĞİ
KOLTUK YIKAMA,EV,İNŞAAT,OFİS,OKUL TEMİZLİKLERİ


Vatan cad.No-70 ESKİŞEHİR
www.eskisehirdiscephetemizligi.com
0542 260 86 02 - 0530 746 82 66

Uluslararası Uzay Teknolojileri Konferansı Nisan 2024te Türkiye’de düzenlenecek

20.11.2023 

Uluslararası Uzay Teknolojileri Konferansı (STC) 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında TUA ev sahipliğinde Ankara'da düzenlenecek.

STC, dünyanın dört bir yanından ticari kuruluşların uzay endüstrisinin gelişimini tartışmak ve uzun vadeli ortaklıklar kurmak için bölgesel kurum ve kuruluşlar ile bir araya gelebildiği önemli bir organizasyon olarak biliniyor.

Orta Avrasya bölgesinin uzay endüstrisindeki karar vericiler için yıllık buluşma yeri olarak hızla kendini kanıtlayan STC 2023'e 28 ülkeden 49 konuşmacı, 21 sponsor ve 303 delege katıldı.

Üç gün boyunca sürecek ve JW Marriott Otel'de düzenlenecek olan organizasyon; konferans, panel tartışmaları, stant kurulumu, bilimsel yuvarlak masa toplantıları, üst düzey G2B ve B2B görüşmeleri, saha ziyaretleri, çok sayıda networking etkinliği kapsıyor.

"Türkiye, Milli Uzay Programı aracılığıyla iddialı ve ulaşılabilir hedefler belirleyerek uzay sektöründeki yerini büyütmeye devam ediyor. Hem kamu hem de özel sektörün bu alana öncelik vermesiyle, Türkiye bölgede önemli bir rol üstlenmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda ülkemiz STC organizasyonunu 2024 yılında Ankara’da düzenleyerek, bölgesel uzay girişimlerinin ilerlemesine önemli ölçüde katkıda bulunmayı ve ülkemizin küresel uzay topluluğunda kilit bir oyuncu olarak itibarını artırmayı hedeflemektedir.”
- Mehmet Fatih KACIR, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı 

“Bölgesel ve uluslararası iş birliğinin önemi göz önüne alındığında, STC ülkemize ve uzay sektöründe faaliyet gösteren bütün kuruluşlarımıza kıymetli katkılar sunacaktır. TUA olarak uluslararası uzay camiasından dostlarımızı Ankara'da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz." 
-Yusuf KIRAÇ, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan, TUA

"Türkiye'nin uzaydaki yüzü" ve STC'nin uzun süreden beri destekçisi TUA'nın resmi ev sahibi olduğu STC’nin üçüncüsünü 2024 yılında Ankara'ya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. STC’nin bir önceki ev sahibi olan Özbekistan Uzay Ajansı ile beraber Azerbaycan Uzay Ajansı (Azercosmos), Kazakistan Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık ve Uzay Sanayi Bakanlığı, Kırgızistan Dijital Kalkınma Bakanlığı ve Türkmenistan Ulusal İletişim Ajansı’nın (Türkmenaragatnaşyk) bu önemli bölgesel girişime tam destek verdiğini teyit etmekten memnuniyet duyuyorum. Bütün destekçilerimizle beraber Nisan 2024'te sizleri Türkiye'de ağırlamayı dört gözle bekliyor ve organizasyon komitesi olarak katılımınızın etkili ve verimli şekilde geçmesi için elimizden gelen her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade ediyoruz."
- Matthew Moss, Direktör, Dialogue

Ayrıntılı bilgi için: https://www.spacetechnologyconference.com/ 

Gönderen: journal
915 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Yurt Dışında Yaşayan Türklerin Resmi İşlem Zahmeti Son Buluyor
Türkiye’nin Yeşil Sanayi Çağı Başladı
PUBG MOBILE Dünya Kupası İstanbul’da başladı
Genç Mühendisler Ülkemizi ABD Semalarında Temsil Edecek
Mobil oyun satışları tekrar yükselişe geçti