Öznur Dış Cephe Temizliği 0530 746 82 66 - 0542 260 86 02
ESKİŞEHİR DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR CAM TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR MERDİVEN TEMİZLİĞİ
KOLTUK YIKAMA,EV,İNŞAAT,OFİS,OKUL TEMİZLİKLERİ


Vatan cad.No-70 ESKİŞEHİR
www.eskisehirdiscephetemizligi.com
0542 260 86 02 - 0530 746 82 66

Yenilenmiş 2. el cihaz alırken dikkat!

16.11.2023 

“En ufak dikkatsizlik bütçenize büyük zararlar verebilir”

Son yıllarda hem artan döviz kurları hem de artan vergi oranlarıyla beraber teknolojik cihazların fiyatları da yükselmeye başladı. Bu yükseliş dolayısıyla pek çok kişi sıfır ürün almak yerine, yenilenmiş ürünlere yönelmeye başladı. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken birçok faktör olduğuna dikkat çeken GoPlus & Arena Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşer, “En ufak bir dikkatsizlik bile bütçenize büyük zararlar verebilir” dedi.

Yenilenmiş ikinci el pazarına olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle neredeyse sıfır hale getirilmiş cep telefonları, makul fiyatları ve taksitli ödeme seçeneği ile pek çok kişi tarafından büyük ilgi görüyor. Fakat her konuda olduğu gibi, yenilenmiş cihaz alırken de dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

“Ticaret Bakanlığı’nın yetkilendirdiği merkezlerden alınmalı”

Yenilenmiş ikinci el cihazlarda güvenilir bir firmadan alışveriş yapmanın en önemli nokta olduğuna dikkat çeken GoPlus & Arena Genel Müdür Yardımcısı Tolga İldaşer, “Yenilenmiş ikinci el teknolojik ürün alacak olan tüketiciler mutlaka, Ticaret Bakanlığı'nın yetkilendirdiği “Yenilme Merkezlerinden” ürün almaya özen göstermeli. Bu ürünler, devletin sisteminde de kayıt altında olması sayesinde cihazın kaçak olması, illegal işlemlere karışmış olması gibi sorunlarla karşılaşmamak için büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte, telefonu satın aldığınız yer neresi olursa olsun, IMEI’sini, faturasını, fiziksel ve donanım özelliklerini kontrol etmek gerekiyor. Örneğin, telefon hoparlörünü açıp müzik dinlemek, kamera ve pil testi yapmak gibi çeşitli denemelerle telefonu satın almak tüm soru işaretlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur” diye konuştu.

“Ürünlerimiz 12 ay garantili bir şekilde güvenle kullanılabiliyor”

GoPlus olarak, Yenileme Merkezi Sertifikasına sahip birkaç mağazadan biri olduklarını vurgulayan İldaşer, “Biz GoPlus olarak, uzman kadrolarımız ile mobil telefonları, öncelikli olarak yazılım ve donanım açısından değerlendiriyor ve birçok teste tabi tutuyoruz. Gerekli durumlarda orjinal parçaları ile telefonların değişimlerini yapıyoruz. Kozmetik açıdan da yepyeni hale getirdiğimiz telefonları, test işlemlerinin de ardından satışa sunuyoruz. Ayrıca ürünlerimiz 12 ay garantili oluyor ve güvenle kullanılabiliyor” dedi.

Gönderen: journal
1041 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Yurt Dışında Yaşayan Türklerin Resmi İşlem Zahmeti Son Buluyor
Türkiye’nin Yeşil Sanayi Çağı Başladı
PUBG MOBILE Dünya Kupası İstanbul’da başladı
Genç Mühendisler Ülkemizi ABD Semalarında Temsil Edecek
Mobil oyun satışları tekrar yükselişe geçti